CIEKAWE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
Dnia 25 kwietnia, klasa 3c wraz z wychowawczynią odwiedziła Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu, w ramach zajęć edukacyjnych.
Dnia 25 kwietnia, klasa 3c wraz z wychowawczynią odwiedziła Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu, w ramach zajęć edukacyjnych.
Dnia 6 maja uczniowie klasy 3c i 7a uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z udziałem dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Ten temat poznali uczniowie klasy 6c podczas warsztatów online prowadzonych we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nasza prelegentka na początku zajęć zaprosiła uczniów do quizu wiedzy o historii i kulturze żydowskiej.
28 kwietnia nasza szkoła uczciła zbliżające się majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie przyszli ubrani w barwy narodowe – biało-czerwone stroje wypełniły szkolne korytarze, a w tle rozbrzmiewała patriotyczna muzyka, tworząc wyjątkową atmosferę
Uczniowie SP nr 4 w Lubaniu, z głowami pełnymi twórczych pomysłów, wzięli udział w konkursie, którego organizatorem jest Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
23 kwietnia, dzień po obchodach „Międzynarodowego Dnia Ziemi”, uczniowie klas 3a i 3c aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska.
Znamy już zwycięzców I etapu czwartej edycji konkursu genealogicznego pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, zorganizowanego przez Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W tym roku -19 kwietnia - obchodzić będziemy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku już po raz trzeci odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny skierowany do wszystkich uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubańskiego.
Rok 2025 to czas wyjątkowy - obchodzimy bowiem 1000. rocznicę koronacji pierwszego polskiego króla - Bolesława Chrobrego, a zarazem rocznicę powstania Królestwa Polskiego. To istotny moment w historii naszego kraju, który przypomina o początkach polskiej państwowości.